Wygraj bezpłatną wejściówkę na wszystkie koncerty Muzycznej Strefy w 2009!

Radio RAM | Utworzono: 13.02.2009, 16:54 | Zmodyfikowano: 26.03.2009, 14:24
A|A|A

Co zrobić aby wejść w posiadanie przepustki do muzycznej krainy dźwięków Radia RAM? Słuchajcie nas od 23 do 27 lutego. W tych dniach na antenie usłyszycie pytania dotyczące całego cyklu Muzycznej Strefy - pytania o artystów, miejsca i daty, może nawet smaczki i plotki, pytania na które bez problemu odpowiedzą ci którzy o Muzycznej Strefie słyszeli, a może i kilka razy dali się na nią zaprosić.

Odpowiedzi wysyłajcie nam SMS-em na nr 7160, na początku wpisując RAM. Jeśli muzyka, którą znacie z 89,8 FM wprowadza Was w dobry stan, wzrusza, cieszy, rozluźnia w pracy, sprawia, że chce Wam się tańczyć albo śpiewać - nie dajcie się długo namawiać. Wasze imię i nazwisko ma szansę znaleźć się na karcie cennej nie mniej niż złota VISA.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre szczegóły mogły już ulecieć z pamięci, więc zachęcamy do szukania odpowiedzi na pytania w tym tekście.

Muzyczna Strefa wystartowała 30 marca 2007 roku. Rozpoczęliśmy ją koncertem dwóch przedstawicieli wrocławskiej sceny muzycznej - zespołów Mikromusic i The Crackers Band. Pod względem reprezentacji był to koncert bezprecedensowy, gdyż wystąpiły na nim dwa polskie zespoły. Był on wyjątkowy także dlatego, że zorganizowaliśmy go bez wypuszczania się głęboko w miasto, czyli w naszym radiowym budynku (Sali Koncertowej Radia Wrocław/Radia RAM).

Wszystkie kolejne koncerty wiązały się już z ekspansją na najlepsze sale koncertowe i kluby Wrocławia. Nasza ekipa, nasze zespoły, nasz sprzęt, nasi goście, nasz catering oraz nasze banery pojawiły się praktycznie we wszystkich miejscach Wrocławia, w których można zrobić fajną imprezę dla miłośników brzmień: od chilloutu do jazzu (osobny artykuł można by poświęcić opisaniu wszystkich gatunków granych przez zapraszane przez nas zespoły, sam chociażby zespół Tape Five zaprezentuje 27 lutego „lounge-retro-neobossę-swing-latino-jazz-muzykę filmową, aż po pop").

23 maja 2007 spotkaliśmy się w Centrum Sztuki Impart, żeby posłuchać wokalu egzotycznej Tokunbo Akinro i zmysłowego, „zamszowego" saksofonu Mortena Kleina z Tok Tok Tok, a także brzmień elektronicznych wzbogaconych dźwiękami kwartetu smyczkowego oraz ciekawymi wizualizacjami wrocławskiego projektu Digit All Love. Sala Impartu wypełniona była po brzegi. Ja osobiście nie mogłam odżałować, że nie doczekałam się „Alone Again", choć Tok Tok Tok obiecywali, że tego kawałka nie zabraknie.

Atmosfera była naprawdę gorąca na naszym kolejnym, tym razem klubowym koncercie. 4 października 2007 w Paparazzi bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki braci bliźniaków z Montefiori Cocktail, a do tańca rozgrzał nas zespół Oszibarack. Do tej pory utrzymujemy serdeczną relację z Federico i Francesco, którzy przesyłają słuchaczom Radia RAM wczesnowiosenne pozdrowienia z Włoch.

Publiczność rozpływała się w zachwytach nad występem Me Myself And I na Muzycznej Strefie zamykającej rok 2007. 26 listopada w Teatrze Polskim Zespół udowodnił, że muzyka tworzona głosem daje wielkie możliwości muzycznej ekspresji i potrafi wciągnąć, zaciekawić i sprawić, że publiczność wysłucha jej z zapartym tchem do ostatniego taktu. Magda Pasierska, założycielka projektu, prowadzi w Radiu RAM własną audycję muzyczną. Na listopadowej Muzycznej Strefie byliśmy także świadkami pierwszego występu na żywo w Polsce niemieckiej formacji Jojo Effect.

Potem nastał rok 2008. I tu, mając w świadomości fakt, że Muzyczna Strefa to projekt ugruntowany, cykliczny i cieszący się dużym zainteresowaniem wrocławskiej publiczności, wpadliśmy na pomysł obdarowania Was złotymi kartami. Pięciu wybranych przez nas „złotokartowiczów" zaoszczędziło w 2008 roku kilkaset złotych i bawiło się z osobami towarzyszącymi na wszystkich czterech koncertach Strefy w minionym roku.

Pierwszą - lutową - zdominowały kobiety: jazzowa wokalistka z Norwegii - Inger Marie Gundersen oraz uznana polska wokalistka, dj- ka, i prezenterka radiowa - Novika. Rok temu o tej porze temperatura dochodziła do 17 stopni i nasi norwescy goście przeżyli niemałe zaskoczenie - przygotowani na stawienie czoła warunkom pogodowym niczym na dalekiej Syberii, przybyli w miejsce przyjemne jak Mediolan wiosną i pod wpływem impulsu zapragnęli się tu przeprowadzić (deklaracje nie przerodziły się w działanie). Niemniej jednak impreza, którą zorganizowaliśmy 26.02 w Teatrze Muzycznym Capitol z sukcesem zainaugurowała naszą koncertową działalność w 2008 roku.

5 czerwca zadebiutowaliśmy w roli organizatora Muzycznych Stref w plenerze. Koncert w przeuroczym otoczeniu miejskiego Arsenału zaliczyć możemy na pewno do najbardziej udanych. Włoska gwiazda Gabin zapewniła potężną dawkę energii, a wokalistka zespołu - Mia Cooper - zaprezentowała prawdziwy kunszt wokalny. Gabin porwał nas do tańca, a wiele osób, ku swojemu zaskoczeniu, przekonało się, jak wiele utworów Gabina to przeboje Radia RAM. Z przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenek Karoliny Kozak, między innymi przeboju granego w wielu stacjach radiowych „Razem zestarzejmy się".

24 września zapragnęliśmy ponownie kultywować dobre nu jazzowe i swingujące brzmienia z elementami elektroniki i w Firleju bawiliśmy się przy dźwiękach Waldecka i jego zespołu z Austrii. Jako że naszą misją jest wspieranie lokalnej twórczości zaprosiliśmy też wschodzącą gwiazdę wrocławskich scen - Mariiję. Jej przebój „There's No One" znacie z pewnością z naszej bestsellerowej składanki: „Ram Cafe 2".

Ostatnia Muzyczna Strefa Radia RAM odbyła się 21 listopada w Teatrze Polskim. Dzień ten zapamiętamy przynajmniej z dwóch powodów. Spadł pierwszy śnieg i miasto ogarnął prawdziwy paraliż komunikacyjny. Publiczność zjeżdżała się na koncert przez kilkadziesiąt minut, auta ledwo przesuwały się w gigantycznych korkach (również nasze radiowe), panowało ogólne poddenerwowanie. Na miejscu niespodzianka - tak roztańczonego koncertu nie było w historii Teatru Polskiego! Niezapomniany klimat zapewniły zespoły Miloopa i Parov Stelar. No i oczywiście, jak zwykle, nasi niezawodni prowadzący.

W tym roku po raz drugi rozdamy złote karty. Już niebawem trafią one w ręce pięciu osób i zagwarantują zwycięzcom bezpłatne wejście wraz z osobami towarzyszącymi na wszystkie koncerty Muzycznej Strefy Radia RAM w tym roku! Pytania od 23-27 lutego na 89,8 FM.

REKLAMA