Odwiedzili nas przy okazji premiery swojego drugiego albumu. Filip Zawada i Peve Lety z Indigo Tree w studiu Radia RAM opowiedzieli o swojej nowej płycie, najważniejszych wydarzeniach w ich artystycznym życiu, zmianie brzmienia oraz planowanych koncertach.
Zespół Optimystic pochodzi z Wrocławia. Liderem grupy jest Radek Bąk, który pisze muzykę i tworzy teksty z wokalistką Bogną Jurewicz. Mają na swym koncie debiutancką płytę z brzmieniami funky, soul, jazz, r'n'b, którą produkował Chris Aiken. Słuchacze Radia RAM powinni znać brzmienie formacji choćby z takich przebojów, jak "Zostań choć raz", czy "W jednej z chwil".
Gaba Kulka - pianistka i wokalistka, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce dzięki znakomitym albumom "Out", "Hat, rabbit" i "Sleepwalk". Porównywana do Kate Bush i Tori Amos ma jednak swój odrębny styl i gust. Utwory przez siebie napisane określa czasem progresywnym popem. Radiu RAM opowiedziała o swych artystycznych planach i muzycznych spełnieniach.
Gotan Project w udany sposób łączą elektronikę z klasycznym tangiem. Czynią tak od wielu lat i wciąż czerpią skądś inspirację na nowe płyty. Philippe Solal okazał się miłym i sympatycznym rozmówcą, chcącym podzielić się swymi doświadczeniami z pracy w zespole, który z czasem stał się projektem multimedialnym.
Śpiewa delikatnym, lekko rozedrganym głosem. Jej wokalizy są bardzo charakterystyczne. Dodaje innego kolorytu brzmieniu "Club Des Belugas". Anna Luca opowiada o swej przygodzie z muzyką formacji.
Wystąpiła we Wrocławiu, by po raz kolejny zaczarować publiczność muzyką fado. Wielka wokalistka i godna następczyni Amalii Rodriguez, pochodząca z Mozambiku, Mariza, w wywiadzie udzielonym Radiu RAM opowiada o swej ostatniej płycie "Terra" i współpracy z innymi artystami.